Jaké jsou nejpoužívanější jazyky na světě?

Jaké jsou nejpoužívanější jazyky na světě?

Podle Bible došlo k zmatení jazyků a rozptýlení lidí “v zemi Šinar”, ta byla později označována jako Baylónie. Legendy vypráví, že bůh tako potrestal lidstvo, protože se rozhodlo vystavět věž, ke slávě člověka, nikoliv Hospodina. Do té doby prý všichni lidé mluvili stejnou řečí. Tato pohádka je nepodařeným pokusem, který má za cíl vysvětlit rozdílnost národů.

Pravdou samozřejmě je, že nám jazyky komplikují komunikaci s cizinci, nebylo by jednodušší, kdyby všichni mluvili stejně? Je to tak trochu utopická myšlenka.

Na druhou stranu, kdyby neexistovala rozdílnost mezi národy, kultura by nebyla tak bohatá a květnatá. Koneckonců se i říká, kolik jazyků umýš, tolikrát jsi člověkem.

Žebříček nejpoužívanějších jazyků světa

Nejprve si pojďme říct, že nejde s přesností určit, kolik lidí na světě mluví daným jazykem, můžeme se opírat pouze o statistiky počtu obyvatl.

Za nejpoužívanější jazyk na světě je považována Čínština, která je rozšířená na Filipínách, Indonésii, Malajsii nebo Vietnamu. Není divu, Čína je nejlidnatější zemí světa. Čínština má naprosto odlišnou jazykovou stavbu než jazyky evropské. Jedním ze specifických znaků jazyka je jeho písmo. Zajímavostí je, že v současné době existuje kolem 40 tis. různých znaků, ale v běžné čínštině se jich používá jen malý zlomek.

Nikoho nepřekvapí, že druhým nejpoužívanějším jazykem na světě je angličtina. Ta je rozšířena ve Velké Británii, USA, Kanadě, Austrálii a dalších. Čínština je asi nejrozšířenějším jazykem, ale top 1 světovým jazykem je bezesporu angličtina. I v naší zemi se děti již od základní třídy učí anglicky, protože je to mezinárodní jazyk. Dříve to byla francouzština, která držela prvenství. Pokud v dnešní době neumíte anglicky a žijete ve vyspělé zemi, máte velký handicap. Ve většině prací je v dnešní době angličtina naprostou samozřejmostí. Jestli budete cestovat po světě, určitě se setkáte s mnoha jazykovými mutacemi angličtiny. Britská angličtina se líší od té americké a australské.

Teď se pojďme podívat do trochu jiných koutů světa. Třetím nejpoužívanějším jazykem světa je hindština, kterou se mluví především v Indii, JAR, Bangladéši nebo Ugandě. V současné době je miliardová Indie tak trochu časovaná boma. Problém však nastává v tom, že privilegovaná vrstva a intelektuální indická část preferuje v konverzaci angličtinu, tím klasická hindština trochu trpí.

Mezi další velice rozšířené jazyky patří i španělština, dokonce bývaly doby, kdy bylo Španělsko jednou z největších světových velmocí. Počet lidí hovořících španělsky vzrostl v posledních letech převážně v USA, důvodem je legální i ilegální migrace obyvatel Latinské Ameriky. Na šesté pozici je Bengálština, pokud nevíte, o jaké řeči mluvíme, bengálsky se mluví především v Indii a Bangladéši. Zajímavostí je, že bengálština, stejně jako čeština zažila v 19. století znovuzrození.

Nádherné Portugalsko je na sedmém místě a ruština na osmém. Někteří si určitě ještě pamatují, když byla ruština v našich školách povinnm jazykem. Ruský jazyk řadíme stejně jako češtinu mezi slovanské jazyky. V současné době začíná být mezi studenty zase oblíbeným jazykem.

A na kolikáté pozici je čeština? S počtem 12 min. mluvčích se čeština umístila na 64. místě. Za námi je samozřejmě Slovensko na 107. pozici.

Světové jazyky a zdravé cestování

Světové jazyky a zdravé cestování

Mnoho lidí se chce nějakým způsobem zdokonalovat ve svém cizím jazyce, který se již několik let učí a prakticky denně ho rozvíjí. Jedná se rozhodně o velice zajímavou věc, kterou hodně aplikují lidé, kteří mají moderní myšlení a chtějí se nějakým způsobem sebevzdělávat, což je v dnešní době nesmírně důležitá část každého našeho života. Člověk by se měl vzdělávat, pracovat na sobě, protože jenom tímto způsobem si můžete zajistit lepší budoucnost, lepší a lépe hodnocenou práci a zaměstnání a díky tomu se v dnešní době také odvine spousty nových a zajímavých věcí, které jsou bohužel spojené pouze s tím, jak dobrou práci máte a jaké je vaše finanční ohodnocení.

Pokud lidé cestují a chtějí se tímto způsobem celkově zdokonalovat a rozvíjet svoji celkovou osobnost nějakým cizím jazykem, mnohdy se také dostanou na nějaké zajímavé místa, kde je krásně čerstvý a hlavně čistý vzduch, což je pro jejich zdraví a celkově tělo a organismus to nejlepší, co si pochopitelně můžete přát. Jde také o to, že cestování samo o sobě zabere poměrně hodně času, i když si uvědomíme, že můžeme letět letadlem, tak to není zase tak časově náročné. Jedná se o to, že nasednete třeba v Praze na letiště a za několik hodin jste klidně na druhém konci světa.

Lidé cestují rádi a pokud chtějí cestovat i celkově do exotičtějších krajů, rozhodně je potřeba aby daný člověk uměl alespoň nějaké základy, které budete ovládat. Je to zcela normální a jasná věc, kterou můžete mít. Tímto způsobem se člověk dokáže poměrně hodně zabavit, což je také skvělé zjištění. Pojem zdravé cestování je hodně zavádějící a pokud máte rádi cestování a chcete se nějakým způsobem vzdělávat, je to asi ta nejlepší možnost, jakou si můžete zvolit.

Při cestování se lidé mnohdy dostanou na hodně zajímavé místa, kam se v běžném životě bohužel nedostanete. Je to hodně zajímavé a lidé si to neuvědomují, což je rozhodně to nejlepší, co si můžete přát. Pokud chcete nějakým způsobem zdravě žít, musíte využívat každou volnou chvilku pro pobyt na vzduchu.

Zahraniční kurzy – nejrychlejší možnost osobního růstu

Jak jsme zde již několikrát zmiňovali, úplně nejlepším způsobem pro rozvoj schopnosti učit se cizího jazyka je nejlepší na nějakou dobu odcestovat a nejlépe se rovnou odstěhovat do dané země. Jedná se o to, že jste celkově v dané cizí zemi komunikovat třeba v angličtině, která je v této době asi nejrozšířenější, což je to nejlepší, co si můžeme přát. Jedná se také o to, že  díky zahraničním pobytům a kurzům se člověk celkově někam podívá, vycestuje zjistí jaké jsou možnosti v cizích zemích a celkově si udělá rozhodně dokonalý přehled o to, jak fungují celkově i jiné státy.

Cestování za zahraničnímu kurzy a školeními jsou v dnešní době hodně oblíbené a to je asi nejlepší, co si můžeme pro osobní rozvoj také přát. Podle toho si mnoho lidí také plánujte svoji dovolenou, kterou právě směřuje na dny, kdy je v dané zemi na školení a pak si dané školení jenom na nějakou dobu prodlouží a sám se vzdělává, což je další skvělá věc, kterou lidé mají rádi.Je to hned několik věcí, které do sebe dokonale zapadají a díky tomu je potřeba si uvědomit, jak je cestování skvělá a příjemná věc.

Lidé chtějí mnohdy rychle se naučit nějaký cizí jazyk, což je další skvělá věc, která vás může také potkat. Podle toho si mnozí lidé také určují celkově svoji životní priority, které jsou v jejich životě stanovené. Rychlý a intenzivní zahraniční kurz vám klidně za jeden měsíc dá stejně zkušeností a hlavně znalostí, které jsou stejně srovnatelné s rokem studia v České republice a denního studia cizích jazyků. V tomto případě asi není prakticky co řešit a lidem v dnešní době jde také hodně o samotnou rychlost, což je běžné z dnešního světa, který je celkově sám o sobě rychlý a podle toho se také můžete orientovat.

Zahraniční kurzy jsou cenově za velice přijatelné ceny, které jsou nízké a lidé by si tedy na druhou stranu měli uvědomit, že je to skvělá příležitost se růstem a velice intenzivním kurzem rychle posunout dopředu a naučit se nějakému cizímu jazyku, což je to nejlepší, co si v dnešní době můžete přát. zahraniční kurzy jsou skvělé, rychlé a hlavně jednoduché a finančně tolik nenáročné, což je další věc, kterou můžete v dnešní době u těchto kurzů vidět. Školení probíhá zábavnou formou, díky které se rychle učíte.