Kupte si svoji vysněnou nemovitost

Stabilní ekonomický rozvoj a příznivá poloha České republiky vůči ostatním zemím vedou k oživení trhu s nemovitostmi, kancelářskými prostorami nebo průmyslovými objekty. Ať už kupujete bytový nebo nebytový prostor, vyplatí se tyto objekty vybírat s rozumem a nejlépe také odborným dozorem. Koupě domu či bytové jednotky je vždy obrovskou investicí, kterou rozhodně neprovádíte každý den.

Trh s nemovitostmi je velkým a výhodným businessem a proto v něm najdeme spoustu podvodníků, toužících po stále větší „odměně“. Nenechte se oklamat jejich řečmi a lákavými nabídkami. Držte se svých zásad a hlavně odborného názoru. Nikdo totiž nechce kupovat zajíce v pytli. Obzvlášť takto drahého. Buďte dobře připraveni a nepodceňujte dostatečnou přípravu a rozumné uvažování.

Vyberte správnou nemovitost

Lidé si často vysní svoji budoucí nemovitost, a pokud na ni konečně narazí, netouží po žádné jiné. V takovém případě si pak člověk nevědomky nasazuje růžové brýle a přestává vidět možné nedostatky jeho vysněného bydlení. Drobné kosmetické vady, které jdou celkem rychle a snadno odstranit nejsou zásadní překážkami. Těmi jsou hlavně zásadní a život ohrožující nedostatky.

Na první prohlídku se rozhodně vyplatí požádat o pomoc a dohled odborného pracovníka, který rozumí své práci a dostatečně včas vás upozorní na nežádoucí problémy konkrétní nemovitosti.

Při výběru vašeho budoucího domova je důležité neřídit se pouze vlastními emocemi nebo dokonce názory ostatních lidí, ať už to myslí sebevíce dobře. Koupě domu či bytové jednotky každý člověk chápe jako dlouhodobou investici, v podstatě na celý jeho život. Je proto nutné vybrat kvalitní domov.

Další velmi důležitou podmínkou pro výběr nového bydlení se často stává také samotná lokalita nemovitosti. Toto místo by mělo být nejlépe na okraji většího města nebo v jeho blízkém okolí, především kvůli dostatečné občanské vybavenosti, jako je dostupnost do školek, škol, na pracoviště, úřady, k lékařům nebo do obchodů. Důležité kritérium je jistě také dobrá dopravní dostupnost a častá příměstská doprava, v případě dojíždění.

Dobrý stav nemovitosti

Opět se vracíme k zdůraznění důležitosti samotného bytového objektu. Ve vašem životě rozhodně nepotřebujete na pohled luxusní rezidenci, která se však uvnitř pomalu, ale jistě rozpadá, cihlu po cihle. Cenu nemovitosti výrazně ovlivňuje nejen její lokalita, ale také její dobrý stav a správa.

Nestyďte se oslovit přímo stavebního inženýra a požádat ho o hodnocení nemovitosti z hlediska aktuálního stavu opotřebení a případně odhadu budoucích nákladů na renovaci a rekonstrukci tohoto objektu. Odborníkovi na slovo vzatému by jistě neměla uniknout ani ta nejmenší komplikace či skutečnost ovlivňující cenu nemovitosti.

U bytových domů je na místě, zajímat se o plány společenství vlastníků a jeho složení. Toto společenství rozhoduje o budoucích investicích na bytovém domě. V dnešní době je spousta bytových domů zanedbávaná a neudržovaná v dostatečně dobrém stavu. Obyvatelé o něj nepečují a nemovitost tím pádem chátrá a díky tomu logicky klesá také její hodnota.

Dnešní možnosti

Obecně platí, že vyřizování potřebných dokumentů ke koupi domu či bytu je zdlouhavý proces. Za největší zdržování těchto projektů můžeme poděkovat byrokracie ze strany českého státu. Bytová výstavba zahrnuje zdlouhavé rozhodovací a schvalovací procesy a dokumenty. Nekvalitní legislativa této situaci také zrovna nepřispívá.

Dnes už máme naštěstí možnost využít pomoci od opravdových odborníků, kteří jsou součástí developerských společností. Pokud se rozhodnete koupit nemovitost, není nic jednoduššího než si domluvit první schůzku s prodejcem nemovitostí a sjednat další potřebné náležitosti. Developerské společnosti umí zajistit kompletní služby od A až po Z. Nemusíte tak mít obavy a starosti, pověření lidé vše připraví a vyřídí za vás.